Valentýn, svátek zamilovaných již klepe na dveře, oslavit ho můžete i kreativně se svými ratolestmi. Připravili jsme si pro vás tipy na valentýnské tvoření, které dětičky zabaví a kreativní aktivity potrénují grafomotoriku a práci s kreativními potřebami.

Vyrobené výtvory si pak můžete doma vystavit a těšit se z nich ještě dlouhé týdny. Srdíček a lásky přece nikdy není dost.

Níže naleznete pět kreativních tipů, jak se pobavit na Valentýna. Všechny aktivity jsou nenáročné, i pro menší děti a také k nim potřebujete jen minimální množství pomůcek. Tak směle čtěte dál.


Barevné tulipány


I vám už chybí jaro, kvetoucí příroda a barvy? S touto aktivitou si i doma hravě vytvoříte jarní náladu. Květy jednoduše vyrobíte z obalu od vajíček.

Z obalu stačí vystřihnout jeho vnitřní vystupující části, které tvoří kalich květu. Následně je obarvíte prstovými barvami Jar Meló nebo můžete použít již zakoupené barevné obaly. Konec stonku tvoří na zeleně zabarvená špejle, kterou oblepíte páskou tak, aby vytvářela pestík a kvítek dostal reálnější podobu. Všechno pak už jen stačí slepit tavnou pistolí, ale zvládne to i běžné lepidlo.

A hotovo, máte krásný kvítek! Vytvořte jich co nejvíce a spojte do barevné kytičky. Vše, co potřebujete jsou jen špejle a kartónový obal na vajíčka.

tookyland


Balóny lásky


Základní obrázek postavičky držící stuhy od balónů nakreslete předem. Je tak jednoduchá, že to zvládne každý, i váš mrňous. Postříhejte role toaletního papíru a ohněte je do tvaru srdíčka. Připravte si několik takových razítek, abyste je mohli různě nabarvit. Následně je namočte do připravených barev a odtlačujte na papír tak, abyste vytvořili srdíčkové balónky.

Tento trik můžete využít také při tvorbě pohlednice či obrázku. Do vytvořených srdíček můžete například nalepit různé obrázky či drobné fotky. Rázem máte z jednoduché tvůrčí aktivity krásný valentýnský dárektookyland

Srdíčkové origami


Oslavte doma Valentýna s japonským nádechem a vystřihněte si doma krásně origami či kirigami ve tvaru srdíček. Použijte k tomu pěkný barevný papír v růžové, světle růžové, fialové či červené barvě.

Vzniklá srdíčka můžete následně kreativně dotvořit do různých uměleckých děl. Vytvořte například harmoniku z papíru, ve spodní části ji spojte, přilepte na papír a vznikne vám „váza“ ke které stačí srdíčka přisypat. Možností máte nepočítaně.tookyland


Temperová srdce


Pokud doma zbožňujete malování a temperové barvy jsou vaším druhým domem určitě zkuste tuto skvělou valentýnskou aktivitu. Naneste na papír štětcem množství temperové barvy tak, aby vznikl dvěma rychlými pohyby naproti sobě krásná temperová srdíčka, jak vidíte na obrázku. Potom jednoduše stačí dokreslit stonky.

Výslednou kytici srdíček můžete, ale také nemusíte dotvořit nějakým doplňkem jako je mašlička či stužka. Výběr barev a rozmístění srdíček je čistě na vaší kreativitě. Pokud si troufáte, můžete zkusit takovou technikou vytvořit i jiné obrázky, například srdeční obláček.tookyland

Valentýnský krystal


Pokud vaše ratolest není velkým fanouškem kreativního tvoření, nevzdávejte se. Můžete si doma vytvořit takový krásný krystalový strom. Potřebujete k tomu jen tvůrčí set, který obsahuje maketu stromu, pipetu a přípravek na krystal. Společně můžete sledovat jak krystaly rostou a tvoří korunu stromu.

 S hračkou zažijete zábavu, experiment a po „rozkvětu“ ji můžete použít jako dekoraci.

tookyland

Samozřejmě vaší kreativitě nic nestojí v cestě s našimi kreativními produkty se můžete vesele pustit do tvoření. Navíc kreativní produkty TookyLand jsou bezpečné, výborně se s nimi pracuje a tvůrčí nepořádek jednoduše uklidíte.tookyland

Pevně ​​věříme, že se vám naše kreativní tipy líbily a zpříjemní vám valentýnský čas lásky. Neváhejte se s vašimi výtvory podělit na sociálních sítích a označit nás. Přejeme vám krásného Valentýna.