Jak vybrat magnetickou stavebnici Magna Tiles? 

Rozhodujete se, kterou magnetickou stavebnici Magna Tiles vybrat pro vaše dítě? V tomto článku vám poskytne užitečné tipy a radu při rozhodování. Doporučení zohledňují věk dítěte, jeho hrací preference a vaše finanční možnosti.

Zábavná magnetická stavebnice Magna Tiles je u nás na Babyknihy jednou z nejoblíbenějších značek a často ji kupujete jako vánoční či narozeninový dárek. A není se čemu divit. Je to stavebnice, se kterou si vyhraje celá rodina, je velmi kvalitní, dokonale propracovaná, má vzdělávací rozměr a získala řadu mezinárodních ocenění.

Chci si přečíst více o kvalitách Magna Tiles

Všechna pozitiva této magnetické stavebnice se však odráží na konečné ceně jednotlivých setů Magna Tiles. Právě kvůli vyšší investici se nás často ptáte, jaký set vybrat právě pro toho vašeho potomka. Je nám úplně jasné, že si chcete být svým výběrem stoprocentně jisti. I proto jsme pro vás sepsali tento článek, který vám s výběrem toho správného setu pomůže.


Při výběru zohledněte především, jak je vaše dítě staré, jakým způsobem si hraje a jaké jsou vaše finanční možnosti.


Výběr stavebnice Magna Tiles podle věku

Jedním z hlavních faktorů při výběru vhodného setu Magna Tiles je věk vašeho dítěte. Velkou výhodou této magnetické stavebnice je, že pod dohledem dospělé osoby si s ní vyhrají 2leté děti, ale velmi rádi se k ní vrací také 10letí školáci. Z vlastních zkušenosti, ale i od našich zákazníků víme, že stavebnici využívají různě staré děti, někdy i dospěláci :), téměř denně i několik let. Často ji také sdílejí, nebo ji po sobě dědí různě staří sourozenci.

I když je tedy Magna Tiles skvělá pro různé věkové kategorie, mladším dětičkám určitě postačí menší sety. Pro děti do 2 do 4 let, u kterých možná ještě není zcela jasné, jakou formu hry preferují, jsou tak vhodné menší a jednodušší sety, například sety se zvířátky s 25 dílky, dinosaury se 40 dílky či s 32 klasickými geometrickými dílky. Díky nim uvidíte, jak bude děťátko se stavebnicí reagovat, hrát si s ní a jestli má smysl kupovat další, případně jaké sety.


Pokud hledáte dárek pro starší dítě, přibližně od 4 let, klidně pořiďte větší set nebo více různorodých setů stavebnice Magna Tiles. V tomto případě je ale důležité uvědomit si, jakým způsobem si vaše dítě hraje.


Výběr stavebnice Magna Tiles podle způsobu hry

Některé děti rády staví, jiné zas využívají stavebnice především na tvorbu kulis pro své figurky, autíčka, příběhy a hry. Pozorujte své děti při hře, například s lego Duplo či jinými hračkami, a samy uvidíte, jakou formu hry upřednostňují.

Rádo si staví

Máte doma rozené stavitele? Takovéto děti na své pompézní stavby použijí doslova vše, co jim přijde pod ruku. Rády staví ty nejvyšší věže, nejlépe až do oblak, moderní domy či promakaná bludiště. Takoví nadšenci potřebují hlavně spoustu klasických dílků a na vás už jen je se rozhodnout, kolik můžete investovat.

Stavebnice Magna Tiles pro vyšší rozpočet

Set Magna Tiles se 100 dílky obsahuje čistě jen barevné geometrické tvary. Skvělý je tak pro děti, které chtějí opravdu jen stavět. Magna Tiles Metropolis se 110 dílky obsahuje například také podvozky či okna, dveře a další komponenty pro stavbu jedinečné metropole.


Stavebnice Magna Tiles pro nižší rozpočet

V nižší cenové hladině u nás pro své pro malé stavitele například set Magna Tiles 48 dílků. Stejně jako Metropolis, obsahuje zajímavé prvky jako podvozek či okno, takže děti s ní můžou směle stavět domy, hrady a další stavby.

NÁŠ TIP: Menší set je skvělým základem pro milovníky stavění, případně jako set pro začínající stavitele. Vzhledem k tomu, že všechny Magna Tiles dílky jsou kompatibilní, v případě úspěchu můžete dokupovat další sety.Moje má rádo rolové hry a vymýšlí příběhy

Baví vaše dítě spíše než skládání samotné hraní? Takovéto děti se většinou zabaví s lego figurkami, pořádají automobilové závody a záchranné akce při vlakových neštěstí, chtějí si hrát na doktory, princezny i jiné rolové hry.

Stavebnice Magna Tiles pro vyšší rozpočet

Mezi dražší tipy pro děti, které rády vymýšlejí příběhy, určitě patří novinkové dinosauří sety. Set Magna Tiles Dino World se 40 dílky obsahuje kostičky připomínající sopečnou krajinu a 4 dinosaury. S Magna Tiles Dino World XL s 50 dílky zas děti postaví dokonalý prales se 6 dinosaury a parádními variabilními stromy.


Stavebnice Magna Tiles pro nižší rozpočet

V případě nižšího rozpočtu můžete hravě naladěným dětem ze začátku koupit nějaký menší set se zvířátky. V každém je 25 dílků, z toho 4 jsou vždy rozkošná, pohyblivá zvířátka. Dílky jsou různě zabarvené, takže slouží jako nádherná kulisa pro vymýšlení dobrodružných, romantických i všedních příběhů na farmě, v lese, džungli, na safari či za polárním kruhem.

Děti, které milují autíčka a stavební stroje, určitě potěší sada Magna Tiles Builder 32 dílků, ve které jsou jeřáby, vozovka a další prvky spojené se stavbou. Magna Tiles House s 28 dílky zase potěší ty děti, které si rády hrají třeba na rodinu či s panenkami. Tento menší set jim stačí na postavení pohádkového domečku. Obsahuje dokonce i schody, stromy a arch s nálepkami, kterými si děti svůj domeček zútulní.

NÁŠ TIPMagna Tiles je skvělým dárkem k Vánocům či narozeninám. Pokud si ji ale z finančního hlediska nemůžete dovolit, domluvte se s dalšími členy rodiny, třeba prarodiči, a složte se na ni. Pokud tuto sbírku uspořádate s dostatečným předstihem, každý, kdo projeví zájem něco vašemu drobečkovi darovat, může přispět. Je to také skvělý způsob, jak bojovat proti záplavě nekvalitních či nevhodných hraček, s kterými si pak dítě ani nehraje. Pokud bude mít váš potomek méně, ale zato kvalitních a smysluplných, hraček, jako je třeba Magna Tiles, bude si jich více vážit a hrát si s nimi na maximum. 

Tip na Magna Tiles pro fajnšmekry

Pokud už vaše děti magnetickou stavebnici Magna Tiles mají, baví je a rády ji využívají skoro každý den, máme pro vás hned 3 tipy, čím jejich hru ještě více obohatit, a to za relativně málo peněz.

Milovníci aut určitě ocení set dvou bytelných podvozků Magna Tiles Car. Stavba autíček z Magna Tiles je nekonečná zábava! I když mají nehodu, jednoduše je děti postaví zas a znova do nejhrůznějších futuristických modelů.

Milovníci stavění zas můžou doplnit své megastavby o 15 třpytivých a zrcadlových dílků ze setu Magna Tiles Stardust. Aby byla stavba vidět i ve tmě, můžou do ni zakomponovat také 16 svítících dílků ze setu Magna Tiles Glow. Balení obsahuje také malé LED světlo, s kterých stačí na tyto dílky posvítit a hned se zase rozzáří do tmy.

Tyto malé doplňkové sety tak nabízí spoustu možností, jak kreativně oživit dětské stavby a posunout je na novou úroveň.

Chcete zjistit více o vzdělávacích a kreativních možnostech stavebnice Magna Tiles? Přečtěte si náš článek 5 způsobů jak kreativně využít magnetickou stavebnici Magna Tiles.

Doufáme, že jsme vás s výběrem toho pravého setu Magna Tiles pomohli a že vašim dětem bude tato výjimečná magnetická stavebnice dělat radost řadu let.