Najoblíbenější magnetická stavebnice MAGNA-TILES a její skvělé novinky  

Stavebnice MAGNA-TILES u dětí rozvíjí logické myšlení, při hře si děti procvičují svoji jemnou i hrubou motoriku, děti si při hře s ní rozvíjí své sociální a emocionální dovednosti. Avšak největším přínosem této magnetické stavebnice je, že podporuje hru s otevřeným koncem, která má ve zdravém vývoji dětí nezastupitelnou roli.

Tyto všechny benefity MAGNA-TILES opět přináší i ve svých skvělých novinkách Downhill Duo, Xtras roads a autíčka Dashers. Tvůrci se při nich inspirovali hravostí všech dětí, které zbožňují pohyb, dráhy, autíčka či závodění. Samozřejmě také tyto nové stavebnice kladou velký důraz na samostatnost dítěte při hře. Díky své jednoduchosti jsou vhodné pro samostatnou hru již pro děti od 3. let.Magnetická stavebnice Downhill Duo obsahuje 40 dílků a povzbuzuje děti k tomu, aby se učily hrou, zkoumaly příčinu a následek a další logické principy a také podporuje rozvoj jejich koordinace ruka-oko. V balení naleznete 4 rampy, 2 vozy Dasher, 2 figurky, 2 obdélníky cílové čáry a 24 kousků cesty, se kterými děti mohou zorganizovat pravý závod. Všechny díly jsou samozřejmě kompatibilní s ostatními sadami MAGNA-TILES.

Děti mohou jednotlivé dílky mezi sebou skvěle kombinovat, stavět si dráhy velké či malé, postavit si jednu velkou mega rampu, uspořádat závody dvojic ve sjezdu vedle sebe nebo vytvořit zvlněné kopce, po kterých budou jezdit s autíčky Dashers.
Další skvělou volbou pro děti od 3 let, které milují auta bude rozhodně sada silnic Xtras Roads. Tato sada obsahuje 12 magnetických dílků - 8 zatáček (45 stupňů) a 4 čtvereční cesty. Díky zatáčkám si děti mohou postavit kruhovou dráhu, případně tento kruh mohou rozšířit o klasické čtvercové díly a vznikne jim tak jedna velká oválná závodní dráha. Děti opět mohou spojit své MAGNA-TILES světy, které už mají doma s těmito oblíbenými, víceúčelovými dílky silnic.

Více cest přece představuje více dobrodružství, a přináší mnohem více zábavy!Autíčka Dashers jsou navržena tak, aby jezdila po tradičních čtvercových dílcích, jakož i po všech rampách a cestách, které mají stejnou šířku. Balení obsahuje 3 vozidla a 3 figurky, které obsahují magnety, takže mají opravdu všestranné využití. Autíčka jsou navíc vybavena silikonovým páskem, který je jemně přibrzďuje, aby nevylétli z dráhy. Jejich kolečka jsou navržena tak, aby vyčnívala ze stavebnice a vždy dobře držela na silnici a také poskytují dostatečnou rotaci, aby se přizpůsobila všem zatáčkám, které vytvoří dětičky například se stavebnicí Xtras Road.V MAGNA TILES představuje bezpečnost nejvyšší prioritu. Stavebnice jsou vyrobeny z potravinářského – netoxického plastu MABS, neobsahují žádné BPA, ftaláty, PVC, latex ani toxické materiály. Magnety, které jsou umístěny po obvodu jednotlivých dílků jsou velmi silné a chráněny pevným plastem, který je navíc posílen i vnitřní mřížkou a nakonec jsou zajištěny i řadou bezpečnostních nýtů. Dílky jsou velmi odolné a prakticky nezničitelné. MAGNA TILES je díky své bezpečnosti a mnoha dalším kvalitám jednou z nejoceňovanějších značek, která získala již více než 13 významných ocenění.  

Dopřejte i vy svým dětem skvělou dávku zábavy a objevování s naší nejoblíbenější magnetickou stavebnicí MAGNA TILES.  

Autor článku – Simona Kirschnerová