První narozeniny jsou důležitým milníkem v životě děťátka a celé rodiny. Taková událost si jistě zaslouží výjimečný dárek :). Nemusí jich být moc, o tom vás přesvědčovat nejdeme. Chceme vám ale ukázat, jaký dárek vybrat, aby děťátko v tomto věku zaujal a podpořil v jeho dalším vývoji.

Do tohoto článku jsme vám shrnuli naše tipy na hračky i knihy, které jsou vhodným dárkem k prvním narozeninám. 
EDUKAČNÍ BOX 

Ideální dárek k 1. narozeninám je například Edukační box 13-18 měsíců. Ten obsahuje 6 montessori didaktických hraček pro děti od 1 roku, které podporují zdravý psychomotorický rozvoj vašeho dítěte, rozvíjejí také jeho smyslové vnímání, logické myšlení, koordinaci ruka-oko, jemnou motoriku a další.

Box obsahuje také nejoblíbenější hračku batolat z naší nabídky - Montessori box, tentokrát ve verzi 3v1. Edukační boxy jsou vyskládány odborníky na základě posledních vědeckých poznatků z oblasti rozvoje dětí.


HOUPAČKA SPEKTRA

Dalším tipem je oblíbená multifunkční dřevěná houpačka Spectra od české značky Utukutu. Houpačka se snadno změní na můstek, pultík, dráhu pro auta, čtecí koutek, postýlku pro panenky. Je to jeden z dražších tipů, ale je to dlouhodobá investice, protože děti houpačku využívají mnohdy až do svých 5 let. A některé i déle :). V nabídce máme různá barevná provedení - bílá, pastelová, duhová, nebo přírodní. V neposlední řadě, je to krásný doplněk do bytu. Všechny typy naleznete ZDE.

Také ke houpačce můžete dětem dokoupit i matraci, která je vyrobena na míru pro tuto houpačku. Později jej krásně využijete jako běžný interiérový doplněk v dětském pokojíčku. V nabídce máme tři barevná provedení.

  


AKTIVITY STOLEK

Výborným dárkem je také aktivity stolek, ten kombinuje zábavu se vzděláním a stimuluje smysly děťátka v kritickém období jeho růstu. Aktivity stolky obsahují různorodé interaktivní prvky a děti se hravou formou seznamují s barvy, tvary, zvuky, přitom si rozvíjejí jemnou motoriku a kognitivní schopnosti. V naší nabídce naleznete krásné dřevěné stolky, ale také elektronický stolek s hudebními prvky.


HUDOBNÍ NÁSTROJE

Jednoleté děti velmi fascinují zvuky, tóny, rytmus. Je to ten správný věk na podporu hudebnosti, proto určitě doporučujeme z naší nabídky vybrat například hudební pultík. Nádherně zpracovaný multifunkční hudební pultík s jasnými barvami zaujme každé malé dítě. Dětičky na něm najdou xylofon, bubínek, činely a dvě paličky. Nechybí ani malá ozubená kolečka pro zvídavé ručičky. Sáhnout můžete i po veselém xylofonu, nebo dotykových bubnech. 


LEGO DUPLO

LEGO samé o sobě je nestárnoucí hračka, která by u vás doma jednoznačně neměla chybět. LEGO DUPLO je vhodné již pro děti od 1 roku, které si u něj začínají trénovat jemnou motoriku. Později je stavebnice vynikající pro prostorovou představivost, rozvoj kreativity a fantazie. LEGO je hra, která zabaví celou rodinu a určitě nezapadne ani po roce prachem.

Kterou ze sad byste zvolili vy? Naši nabídku naleznete ZDE.


KOČÁREK PRO PANENKU

Větším dárkem nejen pro dívky může být dětský kočárek. Zvolte dřevěný, kvalitní, který vám vydrží déle a zároveň vám nebude ve vašem obýváku vizuálně překážet :). Kočárky jsou určen již pro děti od 1 roku, před předními kolečky má praktickou dřevěnou zábranu, která zabraňuje překlopení kočárku a následně i nechtěnému pádu. Děťátko kočárek využije při role-play hrách určitě i do svých 4 let. Součástí balení kočárku je také měkká textilní peřinka.


MĚKKÝ KAMARÁT

Jeden rok znamená už i větší zájem o panenky, o toulení, o napodobování maminky a péči o vlastní miminko či panenku. Proto je vhodnou volbou pro narozeninový dárek například i takové miminko s příslušenstvím nebo panenka :).

 


ZÁVODNÍ DRÁHA

Jednoleté děti jsou fascinovány pohybem proto hračky, které pohyb zosobňují je až magicky přitahují Kromě hry a pozorování se hodně naučí a utvrzují si při takové hře porozumění akce-reakce. Z naší nabídky si můžete vybrat kuličkové dráhy nebo závodní dráhy. Děti využijí dráhu s autíčky i při dalších hrách. Můžete vybrat provedení s garážemi nebo decentnější, designové dřevěné provedení. Výběr je jen na vás :). 


AKTIVITY KOSTKA

Tato barevná a interaktivní hračka je plná překvapení, která mohou malé dětičky vesele objevovat. Každá strana krychle nabízí novou výzvu pro jejich jemnou motoriku, kterou si při hře s kostkou perfektně procvičí. Kromě toho aktivity kostka rozvíjí také jejich logické myšlení, když děti hledají způsoby, jak otočit, otevřít a objevit všechny herní prvky. V naše nabídce najdete spoustu krásných dřevěných hraček, které vycházejí z oblíbené aktivity kostky – sáhnout můžete po 6 úhelníku, trojúhelníku i raketě.AKTIVITY BOARD

Aktivity deska je také vynikající volbou. Tato interaktivní hračka obsahuje zámky a hrací prvky, které podněcují zvědavost a logické myšlení malých objevitelů. Tímto způsobem se nejen baví, ale také zlepšují svou jemnou motoriku, koordinaci oko-ruka a rozvoj kognitivních schopností. Je to dárek, který roste spolu s dítětem a podporuje jeho rozvoj zábavnou a interaktivní formou. V naše nabídce naleznete menší i větší aktivity desky, které budou děti dlouho bavit.

 

Věřím, že jsme vám vnukli nápad na skvělý dárek pro vašeho prcka. My všem oslavencům přejeme hlavně hodně zdraví a každodenní úsměvy a štěstí v tvářičce.