Tipy na dárky k MDD: Podněcujte děti k prozkoumání!

Den dětí se už blíží a vy určitě chcete vašeho prcka něčím potěšit. Připravili jsme pro vás tipy na ty nejlepší dárky k MDD.

Den dětí je svátek plný her, smíchu a radosti. Jako pečliví dospělí jim toužíme darovat něco, co jim vykouzlí úsměv na tváři a podpoří jejich přirozenou touhu po objevování. Při výběru dárku mysleme na zábavu, radost a nezapomeňme na to nejdůležitější – na podporu dětské fantazie a zvědavosti.

Hračky na ven

Hra dětí venku, v přírodě, nejenže podporuje jejich zdraví, ale také rozvíjí jejich smysly a dává jim možnost prozkoumat okolní svět s radostí a zvědavostí.

Foukání bublin je pro děti zábavný a interaktivní způsob, jak vytvářet něco nádherného. Vyberte jako dárek některou ze sad pro výrobu bublin značky Tuban.

Pro malé zvědavce bude ideálním dárkem lupa Goki, se kterou děti uvidí mravence, pavouky, šneky, rýži či koberec v gigantických rozměrech. Letní výlety v přírodě naberou nový rozměr s BUKI dalekohledem.


Pískovou sadu Abstrakt s formičkami a kbelíkem děti využijí na domácím pískovišti i na pláži. Díky kvalitnímu silikonu jim vydrží velmi dlouho.

Házení kroužků Tooky Toy je zábavná hra pro celou rodinu, kterou si můžete užít během grilování na zahradě, procházky v parku, nebo kdekoli jinde.

Děti milují zábavu ve vodě, proto jistě ocení nafukovací surf nebo nafukovací vodní skluzavku, při které nemusíte mít ani bazén, stačí mít na zahradě hadici a letní zábava může začít.

Plyšové hračky pro mojkání

Flipetz jsou dvě plyšové hračky v jedné. Rozipsováním plyšového ovoce nebo zeleniny se Flipetz přemění na zcela novou hračku a zábava může začít znovu.


Společenské hry

Pokud hledáte na den dětí dárek, díky kterému s dětmi strávíte více času a zároveň je budete rozvíjet, zvolte společenskou hru.

Jenga zvířátka pastel je zábavná hra pro celou rodinu, která učí děti trpělivosti a rozvíjí jejich jemnou motoriku.

Velmi doporučujeme také karetní hry Djeco, které jsou pestré a zábavné, rozvíjejí dětskou paměť, logické myšlení a postřeh dětí. V naší nabídce naleznete hry pro různé věkové kategorie.

Oblíbená společenská hra pro nejmenší Ovocný sad a veverka zabaví děti již od 18 měsíců. S veverkou a dřevěným ovocem si mohou hrát i samostatně, učit se barvy nebo je třídit.


Tvoření sady pro kreativce

Malé umělce a kreativce na MDD potěšíte sadami na tvoření od Crea Lign. Provlékací obrázky Tropická zvířátka obsahují obrázky zvířátek s dírkami na provlékání, které si děti jednoduše dotvoří dlouhými, chlupatými provázky.

Pro stejně staré děti je určeno také Malování s razítky a šablonami, ve kterém si vytvoří obrázky s použitím razítkových podušek s barevným inkoustem a velkých šablon.

Starší děti obdarujte kreativní sadou Diamantová mozaika Fantazie. Obrázky princezen si mohou dozdobit akrylovými diamanty. Školáky potěšíte i 3D modelem draka, kterého si mohou po sestavení hrdě vystavit v pokojíčku nebo jej použít jako kulisu na další hry.


Senzorická hra

Děti milují senzorickou hru, protože jim přináší spoustu zábavy a jsou fascinovány tím, co dokážou vytvořit. Kromě toho, senzorická hra stimuluje jejich smysly a rozvíjí mnohé dovednosti.

Dynamický písek se lehce tvaruje, nesype se a nevysychá, takže si s ním mohou děti hrát opakovaně po dlouhou dobu.

Drobci budou nadšeni i ze slizu, který mohou natáhnout, tvarovat a mačkat, což otevírá nekonečné možnosti pro hry a fantazii. Dopřejte jim, aby si sliz vyrobili sami a dokonce takový, který bude svítit ve tmě, nebo sáhněte po Jiggly Slime slize s úžasnou texturou, který je připraven k okamžité hře.

Koupání ve vaně se pro děti stane zábavnou hrou s Tubi pěnou, se kterou mohou malovat na tělo, na vanu a jiné omyvatelné povrchy.


Pro malé objevitele

Podporujte dětskou zvědavost a touhu po objevování a ideálními jsou k tomu sady s pokusy od značky Science4you.

Můj první zubařský set naučí děti zábavnou formou o důležitosti péče o zoubky. Sada Malý objevitel Jurský svět je zase přenese do pravěku, kde si vykopou a poskládají kostru dinosaura.

Pokud vaše děti raději vyrábějí, ideální pro ně budou sady pro výrobu. Vyzkoušejte výrobu plastelíny, výrobu duhové sopky, která přemění dětský pokoj na sopku chrlící barevné erupce, nebo výrobu voňavých fixů v různých barvách a vůních.


Milé drobnosti

Pokud jste zvyklí k MDD darovat pouze drobnůstku, i těch máme v nabídce mnoho. Pro dětičky jsou ideální:

Ve hře foukání lokomotiva, při které se foukáním zvedne míček, mohou děti soutěžit, kdo udrží míček déle zvednutý nebo foukat jen tak pro zábavu.

Milou drobností, která prcka určitě potěší, jsou také šumivé bomby do koupele Inuwet s různými vůněmi.

Děti, které rády tvoří, překvapte různými tetovačkami a nálepkovými sešity.


Malé parádnice ocení nějaký pěkný lak na nehty od značky Tuban v různých barvách as perleťovým efektem. Nebo sáhněte po velmi oblíbených doplňcích od značky Yuko B. v podobě perlových čelenek do vlasů nebo roztomilých kabelek se zvířátkovskými motivy.

A pro malé motoristy je jako stvořené malé autíčko Tolo, které padne přesně do malých dětských ručiček, proto ho děťátko může brát všude s sebou.

Co darovat miminku?

Malá miminka si svátek dětí ještě neuvědomují, ale to neznamená, že nemůžete něco malého darovat i jim, zvláště pokud dárek nejen zabaví, ale bude také rozvíjet jejich smysly. Z našich bestsellerů vybíráme:

Houpací medvídek Roly Poly od Tolo upoutá pozornost a podněcuje zvědavost dítěte.

Pokud se miminku právě prořezávají zoubky a potřebuje si ulevit od bolesti, ideální bude silikonové kousátko od Les Déglingos nebo od značky Natruba s krásným designem.

Senzorickou Vážku můžete zavěsit nad postýlku nebo do kočárku, aby ji měl mrňous stále po ruce a motivovala ho k natahování. Šuchotavé prvky a chrastítko na ní budou zase rozvíjet smysly.

Nezapomeňte, že při výběru dárku na Den dětí je nejdůležitější, aby dítě bavil, podporoval jeho zvědavost a motivoval k objevování nového. Krásný den dětí přejí BABYknihy!