Vyberte nejlepší kreativní sadu pro dítě podle věku

Chcete podpořit tvůrčí rozvoj vašeho dítěte, ale nevíte, jaká kreativní sada je pro něj ta správná? V našem článku prozkoumáme, jak vybrat nejlepší kreativní sadu podle věku vašich dětí.

Věkové rozdělení je pouze orientační a závisí také na zájmech a schopnostech děťátka. Například sada určená pro tříleté děti může dokonale zabavit také pětileté dítě. Důležité je zohlednit zájmy a schopnosti vašeho děťátka.

Kreativní sady pro děti od 3 let

Vytvořte si rozkošného domácího mazlíčka s kreativní sadou provlékací obrázky Huňatá zvířátka. Obsahuje 5 podkladových obrázků zvířátek s dírkami na provlékání, které si děti jednoduše dotvoří 80 cm dlouhými, chlupatými provázky.

Pobavit se můžete také s 3D mozaikou ze sady Pěnové obrázky Zvířátka ze savany. Obsahuje 5 podkladových obrázků a 5 archů barevných pěnových samolepek. Díky nim si děti všechna zvířátka jednoduše dotvoří a vzniknou jim originální 3D obrázky.

Vytvořte si heboučké mozaiky se sadou Tvoření z filcu Na farmě. Obsahuje 6 podkladových obrázků a 6 archů barevných a vzorovaných filcových samolepek. Díky nim si děti všechny obrázky jednoduše dotvoří a vzniknou jim originální mozaiky.

Vymalujte pohádkové víly svými otisky prstů s Malování prstovými barvami Svět víl. Obsahuje 6 obrázků víl na vymalování a paletu se 4 barevnými poduškami na otisky prstů. Díky nim si děti víly krásně vybarví jen za pomoci svých otisků prstů.


Kreativní sady pro děti od 4 let

Vytvořte si 10 papírových modelů s kreativní sadou 3D papírové modely Dopravní prostředky nebo Zvířata. Je zaměřena na vystřihování a lepení papírových modelů dopravních prostředků nebo zvířátek. Souprava obsahuje 10 tvrdých listů s modely k vystřižení.

Milou dekoraci vytvoříte ze sady Tvoření z papíru. Na výběr máte zvířátka ze savany, z farmy nebo ptáčky. Kreativní sada obsahuje 4, resp. 5 zvířátek k sestavení a papírové pásy k vytvoření harmonik – tělíček/křídel zvířátek. Děti si po dokončení mohou zvířátka vystavit nebo si s nimi hrát.

Se sadou Tvoření se šupinami Dinosauři vytvoříte 3D zvířátka. Obsahuje 3 dinosaury z tvrdého kartonu, 64 šupin na nalepení a 6 archů s metalickými barvami. Díky nim si děti dinosaury jednoduše dotvoří a vzniknou jim originální 3D modely.

Nádherné zvířecí masky si dětičky budou muset samy vyloupnout a sestavit. V kreativním setu najdou masku lišky, pandy, tučňáka či sovy. Masky jsou krásně barevné, ale děti si jednotlivé části vyloupnou z připravených barevných plátů a slepí je dohromady. Vyzdobte si zvířátka kouzelnými fixy. Kreativní sada pro děti Tvoření Magickými fixy Zvířátka obsahuje 6 obrázků zvířátek na vymalování, 6 fixů a 3 blendery se vzory s kouzelným inkoustem.

Kreativní sady pro děti od 5 let

Wau, jak krásné třpytivé pohádkové tvory vzniknou díky kreativní soupravě s diamantovými nálepkami a 3D pohádkovými tvory. Obsahuje 3 figurky – jednorožce, draka, páva – k sestavení a 495 diamantových nálepek.

Když si děti vyzdobí tyto meče, budou mít zbraně vzácné a drahé jako poklad. Dva rovné a jeden zakřivený meč jsou z pevného kartonu, ilustrované, s bílými ploškami, na které děti nalepí samolepící mozaikové dílky. Děti si procvičí jemnou motoriku a koncentraci.

S korunkou na hlavě bude vaše holčička princeznou. Sada obsahuje vše potřebné pro vyrobení 4 různých korunek. Vyrobí si diadém s pávy, duhou, plameňáky a kolibříky.


Kreativní sady pro děti od 6 let

Sestavte si obrovského tyranosaura, kreativní sada umožní dětem sestavit si 50 cm dlouhý model T-rexe! Děti si nejprve vyloupnou kusy modelu, ohýbají je a následně spojí přiloženými kovovými šrouby podle návodu, a to zcela bez lepidla.

Můžete sledovat, jak krásné tanečnice ožívají před jejich očima, když pomocí štětce nanášejí tlumené barvy! Tato kreativní sada obsahuje 4 obrázky zobrazující nádherné taneční scény v opeře, ve městě, uprostřed přírody atp.

Vytvořte si 3 kartonové modely závodních aut. Děti si nejprve sestaví 3D modely, a pak si je krásně vyzdobí 6 tenkými fixy a nálepkami. Po dokončení si je vystaví jako dekoraci.

Vyzdobte a vytvořte si třpytivé ptáčky se třpytivými nálepkami a třpytkami s krásnou sadou. Obsahuje 6 obrázků pestrobarevných ptáků, 5 archů s barevnými a různě tvarovanými třpytivými nálepkami a 3 tuby se třpytkami.

Vytvořte a nakreslete si vlastní jedinečné oblečení! Nakreslete oblečení pomocí šablon a poté jej doplňte samolepkami. Součástí balení jsou 4 barevné tužky, 4 oboustranné fixy a paleta 24 barev.


Užijte si společného tvoření s vašimi dětmi a sledujte, jak se jejich kreativita rozvíjí s každou novou sadou!