5 tipů, jak se s dětmi pobavit venku

Letní prázdniny jsou už tady, proto je třeba se rychle připravit na zábavu s dětmi venku. Speciální pedagogička Kateřina Herbríková vám přináší 5 skvělých tipů, jak strávit čas s dětmi venku aktivně a zábavně.

Letní prázdniny jsou tady a nás čekají dva měsíce, během kterých budeme většinu času trávit s dětmi venku. Nejlepší je, když můžeme děti volně pustit na hřiště, do parku, nebo je vzít na výlet do lesa. Ne vždy je však všechno tak ideální, jak si my, rodiče, představujeme. Občas potřebujeme děti pobavit i venku.


Slovní hry během procházky

Když má naše procházka nějaký cíl a vede k němu delší cesta, můžete si během toho hrát různé slovní hry. Například, vymýšlet slova, která začínají na nějaké písmenko. Nebo každý dostane nějakou barvu a když uvidí během procházky něco ve své barvě, tak to řekne. Další slovní hrou je například slovní fotbal. Jeden řekne slovo, například balón, úkolem dalšího je vymyslet slovo, které končí na poslední písmenko, v tomto případě na písmenko n. Můžete s dětmi počítat, kolik různých druhů rostlin po cestě naleznete. Určete si nějaké slovo, které když někdo řekne, všichni si musí lehnout na zem. Dospělí si zase mohou počítat, kolikrát za procházku dostanou otázku, kdy tam už budeme?