Podzim pomalu zbarvuje listy stromů, vzduch se ochlazuje a my už se musíme pomalu rozloučit s létem. Není to ale důvod k smutku, je to ten správný čas zpříjemnit si následující měsíce dávkou zábavných a kreativních aktivit, které jsme pro vás vymysleli a sepsali.

 

Představujeme vám podzimní aktivity pro děti, díky kterým se nebudete nudit ani v sychravém a deštivém počasí. Stačí si vytisknout náš arch s nápady na podzimní aktivity pro děti a začít se bavit! Seznam najdete ZDE. Dali jsme si záležet, aby byly činnosti navržené v seznamu vhodné pro menší i starší děti. Vítaná je, samozřejmě, pomoc vás, rodičů.


 

 

Podzimné tvoření s dětmi

K podzimu bez debaty patří Halloween a s ním spojené tradiční vyřezávání dýní. Proto v našem seznamu podzimních aktivit pro děti najdete také tuto kreativní činnost. Můžete si ale společně také vyrobit originální masku na tento svátek plný strašidel.

 

Kreativní duše určitě potěší otiskování barevných listů na papír či tvoření figurek z kaštanů.

 


 

Podzimní kuchyně

Stravte deštivé dny se svými ratolestmi v kuchyni při tvorbě chutných podzimních receptů. Upečte slaďoučký jablečný koláč či křupavou domácí pizzu. Popřípadě spolu uvařte dýňovou polévku na zahřátí. Pokud je venku ještě příjemně teplo, připravte letošní poslední rodinnou opékačku a nad ohněm si opečte chutné špekáčky.

 

V pestrobarevné přírodě

 

 

Podzim je skvělým obdobím pro trávení času v přírodě. Není už horko, ale ještě není ani moc zima. A k tomu všechny stromy hýří barvami. Využijte toho k procházce po barevném lese, nasbírejte kaštany u vás v parku. Můžete se také vyřádit a zaskákat si v spadaném listí, popřípadě nasbírat kytici barevných listů.

 

V teple domova

Není nic lepšího než se během chladného podzimního dne zachumlat do deky a zahrát si společenskou hru nebo si přečíst knihu. Můžete si také užít celý den v pyžamu!

 


 

A toto zdaleka nejsou všechny podzimní aktivity pro děti, které jsme vymysleli. Stáhněte si celý seznam a přesvědčte se sami.

 


 

Za každou zajímavou podzimní aktivitu ze seznamu, kterou spolu s vaším dítětem zrealizujete, si vybarvěte list s danou činností. Na konci podzimu tak budete mít, kromě nezapomenutelných zážitků, také nádherně vybarvený obrázek plný pestrobarevných lístečků.