Toto jsou nejoblíbenější dárky k 1. narozeninám

Při výběru dárku k 1. narozeninám malého oslavence se může zdát, že možností je nekonečné množství. V tomto článku se podíváme na různé nápady a doporučení, abyste mohli vybrat ten nejlepší dárek, který zanechá nezapomenutelné vzpomínky na oslavu prvních narozenin.

První narozeniny jsou důležitým milníkem v životě děťátka a celé rodiny. Taková událost si jistě zaslouží výjimečný dárek. :) Nemusí jich být moc. Chceme vám ale ukázat, jaký dárek vybrat, aby děťátko v tomto věku zaujal a podpořil v jeho dalším vývoji.


Edukační box

Ideální dárek k 1. narozeninám je například Edukační box 13–18 měsíců. Ten obsahuje 6 montessori didaktických hraček pro děti od 1 roku, které podporují zdravý psychomotorický rozvoj vašeho dítěte, rozvíjejí také jeho smyslové vnímání, logické myšlení, koordinaci ruka-oko, jemnou motoriku a další.

Box obsahuje také nejoblíbenější hračku batolat z naší nabídky – Montessori box ve verzi 3v1. Edukační boxy jsou vyskládány odborníky na základě posledních vědeckých poznatků z oblasti rozvoje dětí.

Aktivity stolek

Výborným dárkem je také aktivity stolek, ten kombinuje zábavu se vzděláním a stimuluje smysly děťátka v kritickém období jeho růstu. Aktivity stolky obsahují různorodé interaktivní prvky a děti se hravou formou seznamují s barvami, tvary, zvuky, přitom si rozvíjejí jemnou motoriku a kognitivní schopnosti. V naší nabídce najdete krásné dřevěné stolky, ale také elektronický stolek s hudebními prvky.

Hračky rozvíjející jemnou motoriku

Nejmenším dětičkám je důležité dávat hračky, které je nejen baví, ale také podporují jejich růst a rozvoj v různých oblastech, včetně jemné motoriky, kognitivních schopností a sociálních interakcí. Hračky od Tolo jsou známé pro svůj jednoduchý a ergonomický design, který je přizpůsoben malým ručičkám a zvědavým myslím dětí. Výrobky jsou navrženy a vyrobeny s důrazem na bezpečnost a kvalitu materiálů, což je pro nás, rodiče, velmi důležitý aspekt při výběru hraček pro své děti.

Vkládačka POP UP Vyskakovací dinosaury je vhodná pro rozvoj jemné motoriky a učení kauzality, zvýšení ohebnosti prstů a rukou dětí. Po stisku tlačítka vyskočí dinosaurus ze skořápky vajíčka. Děťátko se při tom učí rozlišovat barvy, tvary tlačítek a také mohou hledat souvislost mezi tlačítky a vajíčky dinosaurů.

Kromě jemné motoriky je důležité rozvíjet i koordinaci oko-ruka a kognitivní schopnosti děťátka, s čímž vám pomůže vkládačka Aktivity pokladnička na vkládání tvarů, jejíž součástí je páka na tahání, kolo na otáčení a velká rukojeť na přenášení. Hračka obsahuje 6 různých geometrických tvarů, přičemž každý z nich vydává jiný zvuk pro rozvoj sluchu.

Geometrické tvary s jedinečnými zvuky chrastítek obsahuje i zatloukačku Aktivity pultík, se kterou děťátko nejprve vloží tvary do správných otvorů a poté je zatlouká kladívkem. Přitom si rozvíjí jemnou motoriku, posiluje koordinaci rukou a očí a stimuluje hrubou motoriku.


Hudební nástroje

Roční děti fascinují zvuky, tóny, rytmus. Je to ten správný věk na podporu hudebnosti, proto doporučujeme z naší nabídky vybrat například hudební pultík. Nádherně zpracovaný multifunkční hudební pultík s jasnými barvami zaujme každé malé dítě. Dětičky na něm najdou xylofon, bubínek, činely a dvě paličky. Nechybí ani malá ozubená kolečka pro zvídavé ručičky. Sáhnout můžete také po veselém xylofonu nebo  dotykových bubnech. 

LEGO DUPLO

LEGO je nestárnoucí hračka, která by u vás doma jednoznačně neměla chybět. LEGO DUPLO je vhodné už pro děti od 1 roku, které si u něj začínají trénovat jemnou motoriku. Později je stavebnice vynikající pro prostorovou představivost, rozvoj kreativity a fantazie. LEGO je stavebnice, která zabaví celou rodinu a ani po letech nezapadne prachem.

Kterou ze sad byste zvolili vy? Naši nabídku najdete ZDE.

Magnetická stavebnice pro nejmenší

Magnetické stavebnice patří u dětí mezi nejoblíbenější hračky, neboť nabízejí nekonečné možnosti hraní. Blockaroo je magnetická skládačka určená nejmenším, zabaví se s ní už děti od přibližně jednoho roku. V tomto věku je seznamuje s tvary, barvami a jednoduchými stavebními mechanismy. To, co činí Blockaroo skutečně výjimečnou, je inovativní magnetický systém, který umožňuje, aby se bloky spojily. Po zakliknutí do sebe se mohou stále otáčet o 360 stupňů, přičemž vydávají příjemný klapavý zvuk, který stimuluje sluch. Bloky skládačky jsou lehké, měkké s oblými hranami, což je činí bezpečnými také pro roční dětičkyMěkký kamarád

Jeden rok znamená také větší zájem o panenky, tulení, napodobování rodičů a péče o miminko. Proto je vhodnou volbou pro narozeninový dárek například i plyšové miminko s příslušenstvím nebo panenka. :)

 

Závodní dráha

Roční děti jsou fascinovány pohybem, proto hračky, které pohyb zosobňují, je až magicky přitahují. Kromě hry a pozorování se hodně naučí a utvrzují si hře porozumění akce-reakce. Z naší nabídky si můžete vybrat kuličkové dráhy nebo závodní dráhy. Děti využijí dráhu s autíčky i při dalších hrách. Můžete vybrat provedení s garážemi nebo decentnější, designové dřevěné provedení. Výběr je jen na vás :).

Noční projektor pro klidný spánek

Pokud chcete, aby byl dárek k 1. narozeninám dítěte nejen originální, ale také užitečný, sáhněte po nočním projektoru se zvuky moře. Tento typ nočního světla je nejen dekorativním doplňkem do dětského pokoje, ale také praktickou pomůckou na usínání. Noční projektor promítá na strop nebo zeď klidné obrazy podmořského světa, které se jemně pohybují a mění barvy. Zároveň přehrává relaxační zvuky moře, vln, delfínů nebo ukolébavky. Tyto zvuky pomáhají uklidnit dítě, zahnat strach ze tmy a vytvořit příjemnou atmosféru.Aktivity kostka

Tato barevná a interaktivní hračka je plná překvapení, která mohou malé dětičky vesele objevovat. Každá strana krychle nabízí novou výzvu pro jejich jemnou motoriku, kterou si při hře s kostkou perfektně procvičí. Kromě toho aktivity kostka rozvíjí také jejich logické myšlení, když děti hledají způsoby, jak otočit, otevřít a objevit všechny herní prvky. V naší nabídce najdete spoustu krásných dřevěných hraček, které vycházejí z oblíbené aktivity kostky – sáhnout můžete po 6úhelníku, trojúhelníku i raketě.Sada hraček 3 v 1

Díky tomuto boxu 3 v 1 nebudete kupovat zbytečně mnoho nevhodných či plastových hraček. Sada dřevěných hraček v kyblíku 3v1 obsahuje zábavné a vzdělávací hračky, které podporují zdravý psychomotorický rozvoj vašeho dítěte, rozvíjí jeho smyslové vnímání, logické myšlení, koordinaci ruka-oko, jemnou motoriku a další. A vás potěší, že po hře zase vše uklidí do boxu. Ten si můžete s sebou vzít i na cesty!Activity board

Aktivity deska je vynikající volbou. Tato interaktivní hračka obsahuje zámky a hrací prvky, které podněcují zvědavost a logické myšlení malých objevitelů. Tímto způsobem se nejen baví, ale také zlepšují svou jemnou motoriku, koordinaci oko-ruka a rozvoj kognitivních schopností. Je to dárek, který roste spolu s dítětem a podporuje jeho rozvoj zábavnou a interaktivní formou. V naše nabídce najdete menší i větší aktivity desky, které budou děti dlouho bavit.

Baby spinnery

Tento druh spinnerů je určen právě pro nejmenší dětičky, proto má měkké, pružné a bezpečné okraje. Díky přísavkám spinner upevníte na jakýkoli hladký povrch, například na okno auta při cestování, v restauraci na stůl nebo pultík dětské jídelní židle. Nebo ho klidně připevněte na vanu a mrňous se může bavit při koupeli. Děťátko jej může roztáčet a bude ho moc bavit, že ho samo dokáže rozpohybovat. Navíc jej spinnery budou přitahovat i výraznými barvami a různorodými texturami, kterých se bude rádo dotýkat.


Věřím, že jsme vám vnukli nápad na skvělý dárek pro vašeho drobečka k prvním narozeninám. My všem oslavencům přejeme hlavně hodně zdraví a každodenní úsměvy a štěstí v tvářičce.


Přečtěte si také článek Rozvoj hudebnosti u malých dětiček.