RECEPT: Zavádění příkrmů v zimním období s @peknepapkaj 

V tomto článku od @peknepapkaj se zaměřujeme na zavádění příkrmů v zimním období. Přestože zimní měsíce nabízejí omezený výběr čerstvého ovoce a zeleniny, existuje mnoho možností, jak připravit výživná jídla pro miminka. Od využití domácích a lokálních surovin až po mražené alternativy dostupné v obchodech – článek poskytuje tipy, jak pestře a chutně rozšířit jídelníček vašich malých jedlíků.

V letních měsících zeleninové a ovocné regály v obchodech hýří výběrem, barvami a vůněmi. Ty zimní se naopak nemají moc čím chlubit, pokud jde o výběr čerstvého ovoce a zeleniny. Vyšlo vám právě toto období na zavádění prvních příkrmů a už teď si lámete hlavu nad tím, jak vystavíte co nejpestřejší jídelníček a dáte děťátku ochutnat co nejvíce různých druhů? Vůbec nemusíte, dnes jsou možnosti velké a i v tomto ročním období najdeme výživné suroviny, díky kterým dokážeme miminku vykouzlit plnohodnotný jídelníček. Přinášíme vám pár tipů jak na to.

  1. Připravte se na zimní příkrmy ještě v létě – máte-li k dispozici domácí a lokální druhy ovoce nebo zeleniny, tak si je stačí zamrazit a v zimních měsících z nich připravíte chutné kombinace prvních příkrmů.
  2. Nebojte se sáhnout po kupovaných mražených druzích ovoce a zeleniny – dnes už i v běžných obchodech koupíte mraženou zeleninu a ovoce dobré kvality.


KOKOSOVO-KAROBOVÁ OVSENÁ KAŠE 
ZIMNÍ POHANKOVÁ KAŠE 
RÝŽOVÝ PUDING S OVOCEM 
DÝŇOVÁ MÁSLOVÁ POMAZÁNKA
SLADKÉ ZELENINOVÉ PYRÉ 
HOKKAIDO GRANADÝR
ZAPEČENÁ ZELENINA S KUSKUSEM A KRŮTÍM MASEM

https://www.instagram.com/peknepapkaj/