11 ověřených tipů, které zabaví děti od 3 let na cestách i dovolené

Sepsali jsme pro vás ověřené tipy na hračky a aktivity, které děti od 3 let zaručeně zabaví během cestování i přímo na dovolenkovém pobytu. 

Cestování s malými dětmi může být pořádnou výzvou. Všichni velmi dobře známe ty nekonečné hodiny v autě nebo letadle, nudné čekání a stále se opakující otázku „Kdy už tam budeme?“.  Děti se rychle začnou nudit a nemají-li dostatečnou zábavu, může se cesta změnit ve stresující zkoušku trpělivosti. 

Proto jsme pro vás sepsali ověřené tipy na hračky a aktivity, které děti zaručeně zabaví během cestování i přímo na dovolenkovém pobytu. Dobře připravený rodič znamená spokojené dítě a to zase znamená klidnější a příjemnější dovolenou pro všechny. Pojďme se tedy podívat na to, co všechno můžete sbalit do svého zavazadla, aby vaše dovolená začala už na cestě.


1. Magnetické hry

Magnetické hry jsou ideální pro cestování, protože jejich dílky se snadno přichytí na herní povrch a tak se neztrácejí. 

Magnetická hra Povolání značky Djeco, která umožňuje dětem skládat různé postavičky podle profesí přichází v praktickém úložném boxu. Ten je zároveň i oboustrannou podložkou pro přikládání dřevěných magnetek. Magnetické sudoku Zvířata na farmě od TookyToy je zábavnou zjednodušenou verzí klasické hry.  Místo číslic musí děti na předtištěné kartičky doplňovat magnety se zvířátky z farmy. Vše je uzavřeno v praktické plechovce, proto je Sudoku ideální zábava pro děti na cesty.

Stejně tak magnetická kniha Magnetické příběhy - Domácí mazlíčci je svou velikostí perfektním výběrem na jakékoli dobrodružné cestování autem, letadlem či vlakem. Jednoduše ji sbalíte do příručního zavazadla.

Magnetický tangram od TookyToy obsahuje 20 předloh s obrázky, které děti tvoří prostřednictvím magnetek geometrických tvarů. Postaví si motýlka, medvídka nebo raketu a další. Vše je uloženo v praktickém cestovním boxu. 


2. Aktivity sešity

Aktivity sešity, ve kterých každá stránka nabízí nový úkol nebo výzvu, zabaví děti na dlouhou dobu. Navíc jsou lehké a kompaktní, takže je můžete jednoduše sbalit do příruční tašky nebo batohu. 

Nic nebaví děti tolik jako hledání obrázků a dolepování samolepek na stránky pracovního sešitu Dinosauři - 101 věcí k hledání a nalepování. V tomto sešitě si takové aktivity užijí do sytosti - čeká je totiž přes 101 obrázků. Některé budou nejprve hledat, další pak nalepí. Na každé dvojstraně objeví nejrůznější dinosaury, prehistorický prales či výbuch sopky. 


Pokud mají vaše děti raději hasiče než dinosaurů, doporučujeme pracovní sešit Hasiči - 101 věcí k hledání a nalepování ze stejné série, kde na každé dvoustraně objeví hasičskou stanici, záchranu během povodní, hašení lesního požáru či záchranu kočky ze stromu.

Se samolepkovou knížkou Cestování Moje první samolepkování se dětičky zabaví s nálepkami a vydají se na cesty různými vozidly.

Aktivity sešity ze série Milujeme přírodu jsou plné zajímavých aktivit a nápadů pro všechny milovníky přírody, kromě zábavných aktivit obsahují i samolepky.

Pracovní sešit pro 4 - 5 leté děti Hravé poznávání 1 je zaměřen na sociální učení, procvičení časové orientace a posloupnosti, přiřazování, rozvoj pozornosti, prostorové představivosti a zrakového vnímání.


3. Kreativní sešity

Kreativní sešity umožňují dětem vyjádřit svoji fantazii a tvořivost, proto je tato aktivita zabaví na delší dobu. Navíc jsou sešity lehké, proto je pohodlně sbalíte kamkoli.

Velmi tematické bude tvoření Magickými fixy Cestování od francouzské značky Crea Lign, které je vhodné již pro děti od 3 let. Obsahuje obrázky zvířátek cestujících v dopravních prostředcích, které si děti mohou vymalovat.
Jedinečný blok se sametovými omalovánkami roztomilých zvířátek od Tookyland si děti vezmou kamkoli. Blok je skladný s pevnými deskami a obsahuje 8 smývatelných fixů. 

Sada silikonových samolepek Tookyland má rozkládací oboustranný podklad v podobě města a arch 33 znovupoužitelných samolepek, které mohou děti přelepovat v rámci města jak chtějí nebo je nalepit ke svému obrysu s anglickým pojmenováním daného obrázku.

Knížka Malování vodou od Little Dutch s ilustrovanými stránkami je opakovaně použitelná. Díky kroužkové vazbě z pevného kartonu drží otevřená pro pohodlné malování i během cestování. Stačí naplnit fix vodou a malý umělec může odkrývat neviditelné obrázky.


4. Dětské tablety na kreslení

Tato pomůcka je opravdu velmi praktická na cesty, nemusíte balit papíry, barvičky, fixy ani nic jiného. Dítě si kreslí na kreslící desku - tablet a poté obrázek jednoduše vymaže stiskem jednoho tlačítka. 

Doporučujeme magickou tabulku od Depesche, pomocí přiloženého pera mohou děti kreslit nejrůznější obrázky, poté stačí stisknout tlačítko, obrázek se vymaže a mohou malovat znovu a znovu.
Tablet pro psaní a kreslení od Buki má kromě tlačítka pro vymazání i přepínač pro uzamčení mazacího tlačítka, čímž se zabrání náhodnému vymazání obrazovky. Kromě toho obrazovka reaguje na sílu tlaku pera, takže děti mohou dělat jemnější či tlustší čáry v závislosti na tlaku.


5. Flipetz plyšové hračky

Praktickou hračkou na cesty jsou Flipetz. Jsou to hračky 2v1, takže děťátko se s ní zabaví déle, nejdříve si zahraje se zeleninou nebo ovocem a po otevření se zvířátkem. Navíc mu plyšák bude dělat společnost při usínání na novém místě.
6. Knihy

S Albi Kouzelným čtením, které děti vzdělává zábavným způsobem prostřednictvím interaktivních knih, pracovních sešitů a elektronického pera, se děti ponoří do fascinujícího světa slov a příběhů. Je to skvělá zábava nejen na cesty, ale také přímo na dovolené. Pokud elektronická pera používají oba sourozenci, můžete k nim připojit sluchátka, aby se navzájem nerušili.

Interaktivní naučná kniha Můj svět od Albi provede děti světem kluka Tomáše a jeho rodiny. S Tomášem se podívají za babičkou, pojedou na hory nebo na statek, zavítají na letní tábor v podhradí a prozkoumají i další místa Tomášova světa. Kniha je plná zábavných kvízů, díky kterým děti v knize mohou objevovat stále něco nového.
Krásna kniha Péťa na prázdninách podporuje rozvoj výslovnosti dětí od 3 let a umožní vám zkontrolovat, zda dítě mluví správně nebo potřebuje odbornou logopedickou podporu. 

Pro děti od 3 let je určena i zábavná knížka Dráček Prdlavka, které kromě poučného příběhu zabaví děti i zvukovými efekty napodobujícími prdění draka :-).


7. Hudební a pohádkové CD

Na zabavení dětí během cesty autem jsou CD s dětskými písničkami nebo s audio knihami.

Veselé a hravé texty na melodie známých lidových písniček na CD Logopedické písničky zaujmou všechny malé cestovatele. Nahrávka obsahuje 27 písní vybraných ze stejnojmenné knížky a je vhodným pomocníkem při upevňování správné výslovnosti.
Na CD Hoši od Bobří řeky vedoucí Rikitan dá dohromady partu dvanácti chlapců a utvoří oddané bratrstvo. Každý z nich je jiný, ale všichni se navzájem skvěle doplňují. Rikitan pro chlapce vymýšlí zábavné hry, aby je vedl k čestnosti, fyzické síle i moudrosti.

K poslechu audioknih nezapomeňte přibalit i roztomilá dětská sluchátka od Kidywolf.


8. Cestovní hledačka

Další výbornou aktivitou na dlouhé cesty, která děti zaručeně zabaví, je cestovní hledačka, kterou si můžete stáhnout zde a vytisknout. Potom si dítě vymaluje položky, které se nacházejí na seznamu.  Jednou totiž může hledat žluté, jindy zelené auto. Následně si seznamy vezměte s sebou na cestu a hledačka může začít. Dítě cestou hledá položky ze seznamu. Pokud se v autě nachází více dětí, z aktivity můžete udělat i soutěž. Vyhrává ten, kdo první spatří a odškrtne všechny položky na seznamu. 
9. Karetní hry

Jaká by to byla dovolená, kdybyste si na ní nezahráli karty. Vybrali jsme oblíbené karetní hry, které jsou vhodné pro školkáčky. 

Karetní hru Černý Petr není třeba nikomu zvlášť představovat, ta od značky Haba přichází v praktickém cestovním plechovém boxu. Pokud před klasickou verzí upřednostňujete trochu netradiční, sáhněte po hře Mistigri. Obě jsou vhodné pro děti od 4 let.

Stejně tak můžete čtyřletým dětem přibalit i karetní hru Rocková kapela. V ní se naučí, kdo tvoří rockovou kapelu a mohou ji vytvořit z vyložených karet.
Kvarteto Rodiny je zjednodušenou formou kvarteta, určeného pro školkáčky. Také můžete přibalit karetní hru Červená Karkulka.

Velmi oblíbenou karetní hrou pro děti od 5 let je Batasaurus pro milovníky pravěkých veleještěrů. Pro předškoláky je určena i hra Gorila.


10. Do čeho se pobalit

Už tříleté děti budou mít radost ze svého vlastního zavazadla, kam si mohou uschovat všechny své důležité věci. 

V naší nabídce naleznete roztomilé dětské batohy od značky Depesche, Petit Jour, Les Déglingos, nebo Trixie - tam naleznete ve stejném designu batohu i půl litrové láhve.

Nezapomeňte zabalit něco chutného na zub do praktických svačinových boxů a pití do kvalitní láhve
11. Zábava u vody

Pokud se na dovolenou vydáte na místo, kde se budete moci oddávat vodním radovánkám – ať už v bazénu, u jezera nebo na pobřeží moře – nezapomeňte si prohlédnout nabídku v naší sekci Koupání. Zde najdete nejnovější produkty od známé holandské značky Swim Essentials, které dětem zajistí bezpečný pobyt ve vodě. Krásnou dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků vám přeje tým z BABYknihy!