Alternativa sladkostí: malé dárky k Velikonocům

Nechcete dětem na Velikonoce dávat samé sladkosti? Inspirujte se našimi tipy na malé dárky, kterými ozvláštníte velikonoční výslužku.

Nezáleží na tom, zda Velikonoce s rodinou slavíte tradičně s pomlázkou, nebo preferujete hledání vajíček v zahradě. Malý dárek k tomuto svátku potěší všechny děti. Čokolády a sladkosti ale můžete nahradit něčím jiným – drobností, která děti potěší a budou se k ní vracet i po skončení svátků jara.

Velikonoční dárky pro nejmenší

I když miminka velikonoční svátky ještě příliš nevnímají, nový plyšový kamarád je určitě zaujme. Měkký zajíček od Mom´s Care svými kontrastními vzory a barvami bude stimulovat zrak děťátka a jemný zvuk, který vydává, mu poskytne sluchové podněty.

Senzorické Kuřátko od Dolce můžete zavěsit nad postýlku nebo kočárek a motivovat děťátko, aby se za ním natahovalo. Díky stužkám, kousátkům, kroužkům, šusticím a jiným senzorickým prvkům, které kuřátko obsahuje, si bude miminko rozvíjet smysly i motoriku.

Leporelo ze série MiniPEDIE – Objevujeme svět zavede nejmenší děti na Farmu plnou známých zvířátek. Pomocí velkých ilustrací a posouvacích obrázků se naučí, jak vypadá slepička, kuřátko, kačenka, husa, ovečka, koza či zajíček vykukující z trávy.


Díky sadě velkých dřevěných korálků Zvířátka si děti při navlékání cvičí jemnou motoriku, trpělivost a koncentraci. Zároveň se učí pojmenovávat zvířátka, hrají si s nimi, nebo je dokonce staví na sebe jako balanční hru. Sada je skladná, takže ji klidně můžete dětem sbalit také na cesty.

Dětská miska s odnímatelnou přísavkou s motivy kuřátek od francouzské značky Petit Jour zpříjemní děťátku jedení za svátečním stolem. Přísavka zamezí klouzání misky po stole a minimalizuje nepořádek při jídle. Miska je lehká a odolná a využijete ji také na pikniku či na cestách.

Sada 4 puzzle v kufříku Farma zaujme děti krásnými ilustracemi, které jim pomohou naučit se jména zvířátek a jejich mláďat: králík s králíčky, ovečka s jehňátkem, kravička s telátkem a krůta se svými krůťaty. Děti si rozšíří svoji slovní zásobu a rozvinou motorické dovednosti.


Čím na Velikonoce obdarovat školkáčka?

Kreativní sešit se samolepkami Zajíc si zamilují všechny začínající návrhářky. Předkreslené obrázky si dotvoří podle vlastních představ samolepkami s různými motivy. Sešit doplňte ještě taštičkou na pastelky s motivem zajíčka a budete mít dokonalý velikonoční dárek.

S kreativní sadou pro děti Tvoření z filcu Na farmě si děti jednoduše dotvoří všechny obrázky a vzniknou jim originální mozaiky. Budou si tak rozvíjet jemnou motoriku, kreativitu i představivost.

Sponky a gumičky do vlasů s motivem zajíčka od značky Rockahula potěší všechny malé parádnice, které milují růžové odstíny a jarní motivy. V nabídce značky Yuko B. najdete kromě vlasových doplňků se zajíčky také krásné taštičky a peněženky se stejným motivem.


Krásné doplňky s jarními motivy má v nabídce také značka Djeco. Bavlněnou kabelku s dřevěnými hodinkami, mobilem a rtěnkou najdete v zeleném provedení se zajíčkem a motýly nebo v růžovém provedení s ptáčky a květinami.

Nálepkový sešit Milujeme přírodu – Zahrádka je plný zajímavých aktivit a nápadů pro všechny milovníky přírody. Najdete v ní spoustu úžasných nápadů a zajímavých informací od starostlivosti o záhrádku přes zábavné aktivity až po tipy na výrobu nejrůznějších věcí.


Velikonoční drobnosti pro školáky

Zábavné, kreativní a originální náramky Nojomojo potěší každou školačku, která chce vyjádřit své kreativní já. Díky písmenkům a ozdobám si vytvoří personalizovaný náramek se jménem, iniciály nebo zálibou. Okouzlující dívčí doplňky nabízí také značka Busy Lizzie.

Přenosný reproduktor ve tvaru zajíčka od značky MOB je sice malý, ale produkuje překvapivě kvalitní zvuk. Odolnost vůči vodě a přehrávání přes bluetooth z něj dělají praktického společníka na cesty.

Interaktivní dětská mluvící kniha Naše tradice od Albi představuje dětem svátky a tradice typické pro náš národ. Zábavnou formou tak zjistí, kdy a proč se daný svátek slaví a co je pro něj typické.


Ptáci zpívají svou ranní píseň a vůně květin se nese vzduchem. Dvůr je plný života, plný zvířátek, které se připravují na něco velkého, na napínavý závod. Ve hře Mrkve a zběsile se děti dostanou do rolí roztomilých zvířátek, které mají jediný cíl – stát se vítězem tohoto závodu. Aby toho dosáhly, musí použít strategii i blafovat.

A na závěr přinášíme inspiraci na velikonoční dekoraci. Kraslice a vajíčka se budou krásně vyjímat v miskách, které děti samy vyrobí s kreativní sadou Vyrob si sám Papírové misky.

Věříme, že si z těchto jarních tipů vyberete a velikonoční výslužku ozvláštníte originální drobností z naší nabídky. Přejeme vám krásné prožití velikonočních svátků.