Víte, co jsou nejlepší dárky ke 2. narozeninám?

Druhé narozeniny jsou pro dítě velkou událostí, která si zaslouží originální dárek, který mu udělá radost. V tomto článku vám nabídneme několik tipů na dárky, které potěší každé dvouleté dítě a podpoří jeho rozvoj. Najdete zde nápady na stavebnice, kuchyňky, hudební hračky, první společenské hry, knihy, kreativní sady a mnoho dalšího.

Těšíme se, že se vám články s našimi tipy na dárky líbí. V dnešním článku jsme vám shrnuli tipy na dárky pro dvouleté děti. Přečtěte si také článek Toto jsou nejlepší dárky na 1. narozeniny.Edukační box

Ideální dárek ke 2. narozeninám je například Edukační box. Ten obsahuje výběr 6 montessori didaktických hraček pro děti od 2 let, které podporují jejich zdravý psychomotorický rozvoj, rozvíjejí také jeho smyslové vnímání, logické myšlení, koordinaci ruka-oko, jemnou motoriku a další.

Edukační boxy jsou vyskládány odborníky na základě posledních vědeckých poznatků z oblasti rozvoje dětí.


Dětská kuchyňka

Dětská kuchyňka je jedna z hraček, která by vám doma určitě neměla chybět. Je to jeden z těch dražších, větších dárků, který ale bude dlouhodobou investicí. Kuchyňku děti rádi využívají přibližně až do svých pěti let. V nabídce u nás najdete několik barevných variant, které váš prostor osvěží a opticky nenaruší, jelikož se jedná o krásné designy. Celou naši nabídku najdete na našem e-shopu ZDE.Domeček pro panenky

Domeček pro panenky je skvělý větší dárek ke 2. narozeninám, který bude sloužit dětičkám dlouhá léta. Z naší nabídky jsou nejoblíbenější a nejlépe vybavené domky Městská vila a Domeček pro panenky. Tyto domky mají krásný interiér, balkon, koupelny a spoustu nábytku, který mohou děti během hry svobodně přesouvat mezi místnostmi. Výhodou je, že domečky jsou větší a tak se děťátko nemusí při hře moc ohýbat.Panenka

Krásné realistické panenky od španělské firmy Paola Reina v různých originálních provedeních, které motivují vaše ratolesti k rolovým hrám. Ručně vyráběná mrkající panenka má měkké, látkové tělíčko a hlavička a končetiny jsou vyrobeny z vinylu. Některé panenky mají v sobě i hrací strojek, díky kterému vydávají zvuky, jako pláč. Navíc všechny panenky Paola Reina voní krásně po vanilce.


Příslušenství pro panenku

Také u vás ukládají děti panenku či zvířátka spinkat? Krmí je? Přebalují? Koupou? Jaký doplněk by se jim hodil? Dvouleté děťátko potěší krásný odolný kočárek od francouzské značky Petit Jour. Tyto kočárky jsou vyráběny přímo v továrně na dětské kočárky, díky čemuž jsou opravdu odolné. Vybrat si můžete z 5 krásných designů. Navíc kočárek při převozu snadno složíte jako klasické „golfky“.

V naší nabídce najdete také další funkční doplňky pro panenky – nosič na panenku, přebalovací podložku, nebo přenosnou textilní postýlku. Pokud upřednostňujete dřevěné hračky, sáhněte po dřevěné postýlce pro panenky.


Pracovní stůl

Dřevěný pracovní stůl s nářadím zaujme každého malého mistra. Malé děti milují napodobování svých rodičů při jejich činnostech a tento stůl s nářadím jim umožní sestavit a zkonstruovat různé věci, stejně jako to vědí jejich rodiče.


Kufřík pro...

Tzv. rolové hry neobejdou žádné dítě. Bez lékařského kufříku by to u vás doma určitě nešlo. Naším tipem pro dvouleté děti je doktorský a zubařský kufřík 2v1 nebo zubařská sada. Je to také skvělá pomůcka při nácviku návštěvy u zubaře. :)

Pokud se vám zalíbil náš pracovní montážní stůl, ale do pokojíčku se vám nevejde, sáhněte po pracovním kufříku s nářadím ve stejném designu. Pokud máte doma malého hasiče, sáhněte po hasičské sadě v praktické taštičce.


Hudební sada

Hudební nástroje upevňují vztah dětí k hudbě a cvičí rytmické dovednosti dítěte. Pro dvouleté je jako stvořená tato veselá hudební sada dřevěných nástrojů, která obsahuje tamburínu, píšťalku, xylofon i rumbakoule.

Oslavence potěší také dětský elektronický klavír s více funkcemi, nebo dřevěné ukulele s veselým designem. Chcete-li podpořit rytmiku dítěte právě dřevěný zvukostrom s krásnými tóny je tou správnou volbou.


Vybavení kuchyňky

Pokud dětskou kuchyňku už doma máte a hra s ni děti baví, pak se vám bude hodit pár kuchyňských spotřebičů navíc. Určitě nezůstanou ležet stranou a budou se využívat při každém dětském vaření. Kávovar i mixér jsou vyrobeny ze dřeva a obsahují další rozkošné příslušenství.

Kromě spotřebičů můžete ke kuchyňce přikoupit také krásný zmrzlinový stojan, kopečky drží na kornoutech díky magnetu a nanuky mají ty nejchutnější designy.


První společenská hra

Ve 2 letech můžete dětem představit také první společenské hry. Moje první hra Krteček je naprosto jednoduchá – děti společně s krtkem hledají na louce všechny jeho kamarády. Procvičují si přitom rozpoznávání barev, opakují jednoduché pohyby, zvuky zvířat atp.

Děti budou s radostí krmit také hladového medvídka, zabaví se s první karetní hrou Malé dvojice, nebo uhasí hořící dům při hraní kooperativní hry Hoří, hoří! Pokud máte rádi hry a hračky, které rostou spolu s dětmi, určitě sáhněte po hře Senzorické pexeso a puzzle. Obtížnost této hry přizpůsobíte dítěti, a tak ji budete plně využívat od 2 let až cca do 6 let.

Absolutní stálicí mezi prvními společenskými hrami je Hra Ovocný sad a veverka. Její velkou výhodou je, že jde o kooperativní společenskou hru. Všichni hráči hrají spolu proti veverce. Buď vyhrávají všichni, nebo veverka. Děti si postupně zvykají na prohru, ale v rámci týmu, což je pro ně ze začátku mnohem jednodušší.


Pokud potřebujete trénovat trpělivost svých dětí, ale také jejich motorickou koordinaci a jemnou motoriku, pomůže vám stolní hra Chytání rybiček MořeTato zabaví děti už od 18 měsíců. Můžou ji hrát samostatně, nebo s celou rodinou podle přiložených pravidel.

Pro malé hasiče je tu společenská hra Hoří, Hoří, ve které musíte společnými silami uvolnit zacpanou silnici hasičskému autu. Děti trénují hod kostkou a dodržování pravidel. Hra Nákupní seznam potěší všechny děti, které rády nakupují. Dítě otáčí kartičky se zbožím, a pokud obrázek odpovídá položce na nákupním seznamu, kartička se vloží do vozíku. Kdo první naplní nákupní vozík, vyhrává.


Hry pro jemnou motoriku

Pokud hledáte na narozeniny spíše edukační hračku, tak tady jsou nejoblíbenější tipy pro děti od 2 let.

Dřevěnou vkládačku Třídicí box, která obsahuje 6 lišt a dílky na vhazování. Mozaiku Maxi pro nejmenší, která obsahuje dřevěnou podložku, dřevěné špunty a předlohové karty. Dalším zajímavým principem je skládačka s ozubenými kolečky, která zaujme všechny dětičky, které mají rády pohyblivé hračky a kutilství. Na dřevěné podložce můžete na krásné barevné obrázky vyskládat ozubená kolečka a poté je vesele roztočit.

Pokud máte rádi hračky, které děti využijí na více způsobů, doporučujeme vám Multifunkční hru rybičky nebo Logickou stavebnici duha.


Učím se skládat...

Ve 2 letech se u dětí rodí také zájem o skládačky a první puzzle. V nabídce máme široký výběr prvních puzzle, které naučí děti princip skládání. Vynikající hračkou na skládání je také magnetická kniha. Pro nejmenší doporučujeme zvolit takovou, která obsahuje větší dílky.

Nejoblíbenější pro nejmenší je Magnetická kniha Zvířata, hned v závěsu Magnetická kniha Dinosauři, Magnetická kniha Dopravní prostředky nebo Magnetická kniha Obličeje.

Představit můžete také spojování klasických puzzle, prostřednictvím série Duo Puzzle nebo série Moje první puzzle, kde děti v balení najdou více puzzle s 2–6 dílky.

Z magnetické stavebnice Magna Tiles mladším dětičkám určitě postačí menší sety. Pro dvouleté děti, u kterých možná ještě není zcela jasné, jakou formu hry preferují, jsou vhodné jednodušší varianty s 25 dílky. Z těchto setů najdete v naší nabídce Jungle Animals, Arctic Animals, Safari Animals, ale vyzkoušet můžete také set Builder se 32 dílky. Díky nim uvidíte, jak bude děťátko se stavebnicí reagovat, hrát si s ní a zda má smysl kupovat další sety.LEGO DUPLO

A když jsme už při skládání, tak nemůžeme zapomenout na nesmrtelné LEGO DUPLO, které neomrzí a potěší děti i dospělé. :) Pro dvouleté děti máme krásnou nabídku. Stačí si jen vybrat :).

 

Dopravní prostředky

Menší dárkem pro chlapce ke 2. narozeninám může být i tento set dopravních prostředků a značek v pastelových barvách. Je pěkně a prakticky uskladněn v dřevěné vitrínce, kterou děti následně využijí také na hru, třeba jako garáž. Krásné puzzle s motivem městské vozovky přinese dětem kromě zábavy také trénink logického myšlení a hledání správných dílků puzzle. Autíčkám už nic nebrání jezdit po městských silnicích.


Kreativní potřeby

Samostatnou kapitolou na dárek jsou kreativní potřeby. Když už je těch dárků víc a gratulanti ještě nutně něco chtějí koupit, tak je dobré zvolit „spotřební dárek“. A to jsou u dětí jednoznačně kreativní potřeby. Na úplně první kreslení můžete sáhnout po ergonomických voskovkách od francouzské značky Crea Lign.

Nejoblíbenějším produktem pro první tvoření jsou Jemné voskovky značky Tookyland. Dají se dobře umýt, snadno se jimi kreslí na papír, sklo, zrcadlo, listy,... Jsou vhodné také pro malování na obličej a na tělo. Barvám v tubě patří v oblíbenosti krásné druhé místo. Děti i rodiče je milují, protože malování s nimi je velmi jednoduché a čisté. Máte-li více odvahy sáhněte také po prstových barvách. Děti budou ze svobodného tvoření s nimi nadšené a vy se nemusíte obávat nepořádku.

Všechny produkty od značky Tookyland velmi jednoduše umyjete z ručiček, otřete z každého povrchu a operete z oblečení. Navíc se nemusíte obávat nebezpečných látek, tvoření s nimi je pro dětičky naprosto bezpečné.


Knihy

Ke každým narozeninám by dítě mělo dostat alespoň jednu knihu. Pro dvouleté dětičky doporučujeme například úžasné příběhové knížečky ze série Kubík. Na rozvoj mluvení je vynikající knihou Péťa říká první slova. Děti pobaví také zvukové knížky: Packa a Mozart, Klasika pro nejmenší či Moje první klasika pro nejmenší.

Děkujeme, že jste dočetli až sem. Věříme, že se vám výběr líbil. Budeme rádi, když nám napíšete do komentáře pod článek, jaký dárek byste zvolili pro dvouleté děťátko vy. A pokud jste tento milník už absolvovali, napište, jaký dárek potěšil vašeho dvouleťáka nejvíc. :)