Všichni už netrpělivě čekáme na Vánoce! Nejvíce se však určitě těší ti nejmenší. Neodmyslitelnou součástí Vánoc jsou bez pochyby přípravy na Štědrý den. Úklid, vaření vánoční večeře, balení dárků a samozřejmě výzdoba.


Právě výzdoba je to, na co se mnozí z nás těší ze všeho nejvíc. Krásný jehličnatý stromeček a výzdoby od výmyslu světa! My vám však přinášíme možnost, udělat vaši vánoční dekoraci letos ještě o něco výjimečnější.

Připravili jsme si pro vás papírové ozdoby, které vaše dětičky zvládnou vytvořit úplně samy nebo s vaší menší pomocí. Zažijete krásné společné chvíle, zpříjemníte si jimi domácí vánoční atmosféru a ještě vytvoříte něco milého


Stáhněte si předlohu výzdoby

Jednoduše si vytisknete papír o běžné velikosti A4 s předlohou, kterou naleznete ZDE. Následně papír rozstříháte tak, aby vám zůstaly předlohy ve tvaru oblých trojúhelníků.


Nyní už stačí jednotlivé předlohy vybarvit podle vašich představ, slepit do tvaru kuželu, přilepit nahoře šňůrku na zavěšení a dekorace je hotová!

Na výběr máte ze čtyř různých motivů – sněhulák, skřítek, Mikuláš a andílek. Je však jen vás a vašich ratolestech jako jednotlivé ozdoby vybarvíte.

Dětičky si trénují při této aktivitě fantazii, kreativitu, jemnou motoriku a také práci s nůžkami a lepidlo. Zároveň je to alespoň na chvíli odtrhne od koukání vánočních pohádek v televizi.


Doufáme, že se vám vánoční výzdoba budou líbit a přejeme spoustu příjemné společné zábavy a vánoční atmosféry s dětičkami!