Těšíme se, že se vám články s našimi tipy na dárky líbí. Na blogu naleznete již článek s Tipy na dárky pro novorozeně a také Tipy na dárky k 1.narozeninám.

V dnešním článku jsme vám shrnuli tipy na dárky pro dvouleté děti. Jsou to tipy na hračky, které děťátku poslouží dlouhodobě a nebudou to u dětí jednorázové záležitosti. :)EDUKAČNÍ BOX

Ideální dárek ke 2. narozeninám je například Edukační box. Ten obsahuje 6 montessori výběr didaktických hraček pro děti od 2 let, které podporují zdravý psychomotorický rozvoj vašeho dítěte, rozvíjejí také jeho smyslové vnímání, logické myšlení, koordinaci ruka-oko, jemnou motoriku a další.

Edukační boxy jsou vyskládány odborníky na základě posledních vědeckých poznatků z oblasti rozvoje dětí.


DĚTSKÁ KUCHYŇKA

Dětská kuchyňka je jedna z hraček, která by vám doma určitě neměla chybět. Je to jeden z těch dražších, větších dárků, který ale bude dlouhodobou investicí. Kuchyňku děti rádi využívají přibližně až do svých pěti let. V nabídce naleznete u nás několik barevných variant, které váš prostor osvěží ale opticky nenaruší, jelikož se jedná opravdu o krásné designy. Celou naši nabídku naleznete na našem eshopu ZDE.


DOMEČEK PRO PANENKY

Domeček pro panenky je skvělý větší dárek ke 2. narozeninám, který bude sloužit dětičkám dlouhá léta. Z naší nabídky jsou nejoblíbenější a nejlépe vybavené domky Městská a Domek pro panenky vila. Tyto domky mají krásný interiér, balkon, koupelny a spoustu nábytku, který mohou děti během hry svobodně přesouvat mezi místnostmi. Výhodou je, že domečky jsou větší a tak se děťátko nemusí při hře moc ohýbat.


PANENKA

Krásné realistické panenky od španělské firmy Paola Reina v různých originálních provedeních, které motivují vaše ratolesti k rolovým hrátkám. Ručně vyráběná mrkající panenka má měkké, látkové tělíčko a hlavička a končetiny jsou vyrobeny z vinylu. Některé panenky mají v sobě i hrací strojek, díky kterému vydávají zvuky, jako pláč. Navíc všechny panenky Paola Reina voní krásně po vanilce.

  

PŘÍSLUŠENSTVÍ PRO PANENKU

I u vás děti ukládají panenku či zvířátka spinkat? Krmí je? Přebalují? Koupi? Jaký doplněk by se jim hodil? Dvouleté děťátko potěší krásný odolný kočárek od francouzské značky Petit Jour. Tyto kočárky jsou vyráběny přímo v továrně na dětské kočárky, díky čemuž jsou opravdu odolné. Vybrat si můžete z 5 krásných designů. Navíc kočárek při převozu snadno složíte, jako klasické „golfky“.

V naší nabídce naleznete i další skvělé doplňky pro panenky - nosič na panenku, přebalovací podložku, nebo přenosnou textilní postýlku. Pokud upřednostňujete dřevěné hračky, sáhněte po dřevěné postýlce pro panenky.


PRACOVNÍ STOL

Dřevěný pracovní stůl s nářadím zaujme každého malého mistra. Malé děti milují napodobování svých rodičů při jejich činnostech a tento stůl s nářadím jim umožní sestavit a zkonstruovat různé věci, stejně jako to vědí jejich rodiče.


KUFŘÍK PRO ...

Tzv. rolové hry neobejdou žádné dítě. Bez lékařského kufříku by to u vás doma určitě nešlo. Naším tipem pro dvouleté děti je doktorský a zubařský kufřík 2v1 nebo zubařská sada. Je to také skvělá pomůcka při cvičení k návštěvě u zubaře :).

Pokud se vám zalíbil náš pracovní montážní stůl, ale do pokojíčku se vám nevejde, tak můžete sáhnout po pracovním kufříku s nářadím ve stejném designu. Pokud máte doma malého hasiče, sáhněte po hasičské sadě v praktické taštičce.

 

HUDOBNÍ SADA 

Hudební nástroje upevňují vztah dětí k hudbě a cvičí rytmické dovednosti dítěte. Pro dvouleté je jako stvořená tato veselá hudební sada dřevěných nástrojů, která obsahuje tamburínu, píšťalku, xylofon i rumbakoule.

Oslavence potěší také dětský elektronický klavír s více funkcemi. nebo dřevěné ukulele s veselým designem . Chcete-li podpořit rytmiku dítěte právě dřevěný zvukostrom s krásnými tóny je tou správnou volbou.


VYBAVENÍ DO KUCHYŇKY

Pokud dětskou kuchyňku už doma máte, tak se vám sejde pár kuchyňských spotřebičů. Určitě nezůstanou ležet stranou a budou se využívat při každém dětském vaření. Kávovar i mixér jsou vyrobeny ze dřeva a obsahují další doplňky k využití.

Kromě spotřebičů můžete kuchyňku dovybavit i krásným zmrzlinovým stojanem, kopečky drží na kornoutech díky magnetu a nanuky mají ty nejchutnější designy.

 


PRVNÍ SPOLEČENSKÁ HRA

Ve 2 letech můžete dětem představit také první společenské hry. Moje první hra Krteček je naprosto jednoduchá - děti společně s krtkem hledají na louce všechny jeho kamarády. Procvičují si přitom rozpoznávání barev, opakují jednoduché pohyby, zvuky zvířat atp.

Děti budou s radostí krmit i hladového medvídka, zabaví se s první karetní hrou Malé dvojice, nebo zahasí hořící dům při hraní kooperativní hry Hoří, hoří. Pokud máte rádi hry a hračky, které rostou spolu s děťátkem určitě sáhněte po hře Senzorické pexeso a puzzle. Obtížnost této hry umíte přizpůsobovat děťátku a tak ji budete plně využívat od 2 let, až cca do 6 let.

 


HRY NA JEMNOU MOTORIKU

Pokud hledáte na narozeniny spíše edukační hračku tak máme pro vás nejoblíbenější tipy pro děti od 2 let.

Dřevěnou vkládačku Třídicí box, která obsahuje 6 lišt a dílky na vhazování. Mozaiku Maxi pro nejmenší, která obsahuje dřevěnou podložku, dřevěné špunty a předlohové karty. Dalším zajímavým principem je skládačka s ozubenými kolečky, která zaujme všechny dětičky, které mají rádi pohyblivé hračky a kutilství. Na dřevěné podložce můžete na krásné barevné obrázky vyskládat ozubená kolečka a poté je vesele roztočit.

Pokud máte rádi hračky, které umí děti využít pro více způsobů, doporučujeme vám Multifunkční hru rybičky nebo Logickou stavebnici duha.


 

UČÍM SE SKLÁDAT.. 

Ve 2 letech se u dětí rodí také zájem o skládačky a první puzzle. V nabídce máme široký výběr prvních puzzle, které naučí děti princip skládání. Vynikající hračkou na skládání je také magnetická kniha. Pro nejmenší doporučujeme zvolit takovou, která obsahuje větší dílky.

Nejoblíbenější pro nejmenší je Magnetická kniha Zvířata, hned v závěsu Magnetická kniha Dinosauři, Magnetická kniha Dopravní prostředky nebo Magnetická kniha Obličeje.

Představit můžete také spojování klasických puzzle, prostřednictvím série Duo Puzzle nebo série Moje první puzzle, kde děti v balení najdou více puzzle s 2-6 dílky


LEGO DUPLO

A když jsme už při skládání, tak nemůžeme zapomenout na nesmrtelné LEGO DUPLO, které neomrzí a jistě potěší Děti i dospělé. :) Pro dvouleté děti máme krásnou nabídku. Stačí si jen vybrat :).

 


DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY

Menší dárkem pro chlapce ke 2. narozeninám může být i tento set dopravních prostředků a značek. Je pěkně a prakticky uskladněn v dřevěné poličce, kterou děti následně umí využít i na něco jiného. Například krásné puzzle s motivem městské vozovky přinese dětem kromě zábavy také trénink logického myšlení a hledání správných dílků puzzla. Na závěr autíčkám už nic nebrání jezdit po městských silnicích.


KREATIVNÍ POTŘEBY

Samostatnou kapitolou na dárek jsou kreativní potřeby. Když už je těch dárků víc a gratulanti ještě nutně něco chtějí koupit, tak je dobře zvolit „spotřební dárek“. A to jsou u dětí jednoznačně kreativní potřeby. Na úplně první kreslení můžete sáhnout po ergonomických voskovkách od francouzské značky Crea Lign.

Nejoblíbenějším produktem pro první tvoření na Slovensku jsou jistě Jemné voskovky značky Tookyland. Dají se dobře umýt, snadno se jimi kreslí na papír, sklo, zrcadlo, listy,... Jsou vhodné i pro malování na obličej a na tělo. Barvám v tubě patří v oblíbenosti krásné druhé místo. Děti i rodiče je milují, protože malování s nimi je velmi jednoduché a čisté. Máte-li více odvahy můžete sáhnout i po prstových barvách. Děti budou ze svobodného tvoření s nimi nadšené a vy se nemusíte obávat nepořádku.

Všechny produkty od značky Tookyland velmi jednoduše umyjete z ručiček, otřete z každého povrchu a opeříte z oblečení. Navíc se nemusíte obávat nebezpečných látek tvoření s nimi je pro dětičky naprosto bezpečné.


KNIHY

Ke každým narozeninám by mělo dítě dostat alespoň jednu knihu. Pro dvouleté dětičky doporučujeme například tyto úžasné příběhové knížečky ze série Kubík. Na rozvoj mluvení je vynikající knihou Péťa říká první slova. Děti pobaví i zvukové knížky: Packa a Mozart, Klasika pro nejmenší či Moje první klasika pro nejmenší.


Děkujeme, že jste se dočetli až sem. Věřím, že se vám výběr líbí. Budeme také rádi, pokud nám napíšete do komentu pod článek, jaký dárek byste zvolili pro dvouleté děťátko vy. Nebo, pokud jste tento milník už absolvovali, což ho potěšilo právě nejvíc. :)