RECEPT: Polévky nejen pro děti @peknepapkaj 

Polévka, která zasytí dětské bříško a je tak chutná, že si ji rádi dají také rodiče, je zaručený úspěch. Během chladných dnů nás zahřeje, dodá potřebné živiny a tekutiny a je to jednoduše připravený hlavní chod. Teplá polévka vytvoří v žaludku ideální prostředí pro strávení tuhé stravy, podporuje vylučování slin a žaludečních šťáv a rozjede pohyb střev.

Jejich výhodou také je, že při přechodu z mateřského či umělého mlíčka na tuhou stravu jsou polévky skvělou alternativou, protože jejich konzistence je tekutá až mírně hustá a dětičkám se snadno papají. V neposlední řadě v nich zužitkujete veškerou zeleninu, která vám už déle leží v chladničce. V našem jídelníčku jsou polévky neodlučitelnou součástí a připravujeme si je doslova na milion způsobů. V tomto článku vám přináším pár receptů, které patří mezi naše nejoblíbenější a pochutnáte si na nich celá rodina.


HRSTKOVÁ POLÉVKA

Husté luštěninové polévky dokáží hravě nahradit hlavní jídlo, dodají dostatek energie, dobře zasytí a jsou skvělým zdrojem komplexních sacharidů, bílkovin, vlákniny a vitamínů




KRÉMOVÁ KVĚTÁKOVÁ POLÉVKA

Krémové polívečky jsou v mnoha domácnostech ty nejoblíbenější právě pro jejich lahodnou chuť. Tato květáková vás krásně zasytí a ta chuť je prostě dokonalá.




FRANCOUZSKÁ POLÉVKA Z JEDNOHO HRNCE




KUKUŘIČNÁ POLÉVKA




KUŘECÍ VÝVAR PRO CELOU RODINU

Pomalu vařený vývar je ideální nástroj pro posílení zdraví a imunity, zahnání nachlazení a navíc je vhodná pro vaše trávení. Silný masový vývar se už v minulosti používal jako lék. Díky obsahu vápníku, fosforu, hořčíku a sodíku posílí nejen imunitu, ale rozproudí krevní oběh a nabije organizmus potřebnou silou.



TIP: Pokud polévku neosolíte, je možné ji po zavedení všech surovin podávat od ukončeného šestého měsíce.